כמה טיפים ליזמים וסטארטאפיסטים קריצה וחיוך

קוראים רבים של הבלוג שלנו, הינם סטארטאפיסטים ויזמי אינטרנט שמגלים עניין וצורך בשיווק ברשת.

אלו ש"כבר עשו את זה" מגיעים לבלוג שלנו כדי ללמוד כיצד להרחיב את קהל המשתמשים שלהם ו/או פונים אלינו לשם קבלת ייעוץ שיווקי.

אולם חלק נוסף מהסטארטאפיסטים והיזמים שקוראים בלוג זה, נמצאים בשלב ראשוני יותר של גיבוש הרעיון וגיוס ההון ועבורם אנחנו מקדישים טיפים הומריסטים אלו (וגם כמה קישורים שימושיים בתחתית):שלא יהיה משעמם פה ושמירה על זכויות יוצרים:taken by: http://www.flickr.com/photos/beija-flor/489042675/

יזמים– כאשר אתם מגבשים את הרעיון למיזם כדאי שתהיו נכונים לפתיחות וגמישות מחשבתית, פתיחות כזו תאפשר לכם לפתח ולשכלל את הרעיון ולהביא אותו לשיאים גבוהים יותר, לשם כך בצעד הראשון אנחנו ממליצים לכם שלא להתבייש, לפנות ולהתייעץ עם חברים ומומחים וכמובן לנסות ולהיות עד כמה שניתן- פתוחים וקשובים לתגובות, עצות וביקורת.
בהקשר זה כדאי ומומלץ במיוחד, ללמוד גם מנסיון העבר העשיר של יזמים אחרים (ראו קישורים בתחתית).

אבל לאחר שכבר צלחתם את שלב גיבוש הרעיון, ובהנחה שהרעיון שגיבשתם אכן מהווה פתרון פשוט וישים לצורך שוק קיים וברור- אז תכונה חשובה לא פחות ביזם היא היכולת להאמין ברעיון וביכולת שלכם לממש אותו.

לשם כך צריך אמונה רבה ואת היכולת לשים בפרספקטיבה הנכונה דעות מנוגדות של אנליסטים, מומחים ומבקרים שיתכן ותפגשו לאורך הדרך…את הסרטון הבא הצלחנו להגניב בחשאי ממפגש סודי שנערך בין יזמים לאנליסטים ומשקעים והוא יבהיר לכם בדיוק למה אנחנו מתכוונים (ותודה מיוחדת לידידינו מתן לרמן בעל הבלוג b-open על הסרטון):

 

 

שלב הבא:

"המצאתם את החשמל", התייעצתם עם חברים, שיכללתם והתגבשתם, כל מה שאתם צריכים עכשיו זה קצת "דמי חנוכה" בכדי להדליק את השאלטר ולהצית את הרעיון…

אי אפשר לדבר על טיפים לגיוס הון מבלי להציג את עצות הזהב ליזם, של ידידנו המומחה מר שפיגלר:

 

 אוקיי עד כאן צחוקים, אבל בכדי שתצאו מהפוסט הזה גם עם קצת תובנות ופרקטיקה ולא רק עם חיוך ואמונה ריכזנו עבורכם מספר קישורים שימושיים שלדעתינו יכולים לעזור לכם בתחילת הדרך:

ללמוד מאחרים-

סיפורי היזמים שאנחנו ממליצים עליהם ומספקים לנו השראה:

 יאיר גולדפינגר וICQ

Seth Sternberg Meebo

ירון גלאי ו Quigo

תחת קטגוריית Forum MIT תוכלו למצוא סיפורים נוספים…

אפשר ומומלץ ביותר לקרוא סיפורי יזמים גם אצל ידידינו:

The.co.ils- פרוייקט היזמים

תובנות אינטרנטיות של ידידינו ליאור לוין- קטגורית יזמות

 

פגישה עם קרנות הון סיכון-

קישור לעמוד המצויין של קרן הון הסיכון ג'ימני- עצות ליזמים לקראת גיוס הון

ומתוך עמוד זה אנחנו ממליצים במיוחד על קריאת הקובץ הבא ( PDF)- עשה ועל תעשה בפגישה עם קרן הון סיכון שנכתבו על ידי אסף פרנקל מהקרן.

כמה בלוגים רלוונטים ליזמי אינטרנט: 

www.techcrunch.com

www.readwriteweb.com

www.gigoam.com

blog.go2web20.net

www.thecoils.com

www.roicarthy.com

כמובן שיש לנו עוד הרבה מה לומר ליזמים… אבל אם ממש אבל ממש עומד לכם טיפ סטארטאפי על קצה המקלדת, יש לכם עוד כמה קישורים שימושיים להוסיף ליזמים שששכחנו לשים פה, טיפים או אפילו קטעים משעשעים נוספים- אז היי, אתם מזומנים להוסיף אותם לכאן בתגובות ו/או בטראקבקים…

ירון וימי ? רועי ? יוסי ? ליאור ?  מישהו ?

2 תגובות בנושא “כמה טיפים ליזמים וסטארטאפיסטים קריצה וחיוך”

  1. מהר מהר מהר – יש לכם רעיון טוב קטלו לכם אותו? אתם עדיין מאמינים בו? מהר מהר – יש מישהו אחר שכבר עובד עליו כדאי לכם להזדרז…

  2. רועי איזו אופטימיות 🙂
    אתה צודק מאה אחוז צריך לרוץ ולרוץ ולרוץ אבל זה נכון תמיד…
    על כל רעיון טוב סביר להניח שיש לפחות עוד שני יזמים בסיליקון וואלי שכבר גייסו אליו הון ו10 מתכנתים הודים ושני פרילנסרים סינים שעובדים על זה כבר. ולכן המבחן הוא מבחן התוצאה!
    אבל לא צריך להבהל..איך אמרו לי פעם: "אם אין מתחרים סימן שהשוק לא מעניין…"

סגור לתגובות.