פרופיל אישי בגוגל גוגל הופכת את האינטרנט לרשת חברתית אחת גדולה

במסגרת קרבות הענק שבין פייסבוק לגוגל, בהם כל אחת מנסה להקיז את דמה של השניה, מעניין לראות את המגמות ואופן ההתפתחות ובמיוחד כיצד בסופו של דבר המהלכים מתנקזים אל אותה הנקודה.

כבר דיברנו בעבר על המאמצים של פייסבוק לפרוץ את גבולות הפלטפורמה שלה ולתפוס נתח גדול יותר מהרשת. מה שמעניין הוא שבמקביל גוגל מנסה לסגור פערים חברתיים ביחס לפייסבוק ולההפך ליותר ויותר חברתית בשירותים שלה ועל כך נדבר היום.

לאחר השקת המוצר גוגל שיתוף, שירות שמאפשר לחברים לחלוק ולשתף מידע ברשת.

שילבה השבוע גוגל בין שלל שירותיה את גוגל פרופילים, כשהמטרה היא לגרום לאיחוד בין המשתמש לבין שלל מוצרי גוגל בו הוא עושה שימוש ולבסוף בין כל הנ"ל לחבריו.

image

דיווחים התחילו לזרום על ההופעה הפתאומית של הפרופיל בתוך שירותים של גוגל למשל בגוגל מפות,

ושאלות כגון: האם הפרופיל יכול להופיע בתוצאות החיפוש לשם שלי?
נענו בחיוב- אם תמלאו את שמכם המלא אזי הפרופיל האישי הזה אכן עשוי להופיע בין תוצאות החיפוש לשם האישי.. ובין שלל הדיווחים והנה אנחנו מדווחים על הופעתו של הפרופיל האישי גם בתוך המוצר Google Reader:

image לשונית Friends נוספה ב- Settings ובתוכה תוכלו למצוא את הפרופיל שלכם כפי שהוא נצפה על ידי אחרים אח מפחיד מכך את רשימת החברים שיכולים לראות את הפריטים שבחרתם "לשתף":

image

מסתבר שאפשר לממשק את זה גם עם מוצר נוסף של גוגל Google Talk  והנה לאט לאט אנחנו הופכים לרשת חברתית אחת גדולה אז בואו נראה מה יש לנו כאן:פרופיל אישי+שיתוף חברים+ ווידג'טים מ Open Socail ואת דף המוצר Igoogle וואי איך שזה מזכיר לי משהו..רגע אני מכיר שירות כזה קוראים לזה פייסבוק?! או שהתבלבלתי…

המגמה הזו של התנקזות הענקים לאותם הנקודות, מענינת במיוחד גם בהיבט של המלחמה המתנהלת בין מייקרוסופט לגוגל:

מייקרוסופט עם שלל שירותי ה windows live שלה (ובתוכם ה- wlr המעולה בו אנחנו משתמשים בבלוג) ויכולת ההתממשקות אוליין לתוכנות האופיס שלה, הולכת והופכת את כל תוכנות הקליינט שלה, המותקנות במחשב, לזמינות וממומשקות לעבודה באמצעות רשת האינטרנט.
וגוגל לעומתה לא נשארת מנגד והולכת בדיוק בכיוון ההפוך, היא מורידה את השירותים שלה מהרשת ישירות למחשב המשתמש עם שירותי בטא כגון Google gears ועם מוצרים כגון פיאקסה וגוגל דסקטופ

איך המאבק הזה יגמר ? ואיפה החברות יפגשו ?
תנו לי לנחש ניחוש פרוע, שתי החברות ייפגשו בסוף בדיוק באותה הנקודה…

בכיס שלי.

יהיה מעניין….

3 תגובות בנושא “פרופיל אישי בגוגל גוגל הופכת את האינטרנט לרשת חברתית אחת גדולה”

 1. ההבדל הברור בין שתי החברות הינו המודל העיסקי – מיקרוסופט רק מתחילה לגשש בתחום החינמיות בזמן שגוגל בנתה את כל המודל שלה מראש על בסיס החינמיות הזו. בנוסף לכך יש את עניין השיפורים שבמייקרוסופט הולך לאאאאאט והגוגל עושים הכל און ליין פחות או יותר.
  אבל לשתי החברות יש עוד הרבה מה ללמוד בתחום החברתי – עובדה ששתיהן לא מצליחות עם השירותים החברתיים משל עצמם אלא נאלצים לרכוש חברות שעשו את זה הרבה יותר טוב…

 2. היי ברנקו,
  תודה על הביקור ות'חדש על הבלוג החדש שלך בהצלחה!
  אכן ניתוח מעניין, רק אעיר שצריך לזכור שבסופו של דבר כרגע גוגל מתבססת על מודל עיסקי די צר- רווח ממדיה עשירה בלבד-אדסנס.
  ולמרות שכולנו אוהבים מוצרי גוגל השאלה האם הם לא מוכרים כאן בסופו של דבר מוצר אחד בלבד?
  את התהייה הזו העלה בייל גייטס- "מה זה גוגל חברה עם מוצר אחד- אדסנס"
  אז בנתיים כנראה שגוגל זה מישהו..אבל מה יקרה עם מייקרוסופט תכתיב בעזרת פייסבוק, סטנדרטים חדשים בפרסום עם ה social ads? פילוחים דמוגרפים, על פי גיל, על פי אזור וכו'…
  המפרסמים כבר אוהבים את זה ורוצים את זה.
  האם אין כאן איום על שלל מוצרי גוגל במכה.
  נקודה למחשבה.

 3. אני חושב שעם כל הכבוד לפייסבוק, לגוגל יש בסיס נתונים לא פחות גודל ומפורט לגבי הגולשים באינטרנט מאשר למייקרוסופט עם פייסבוק. חוץ מזה, לגוגל יש מה שאין למייקרוסופט – נדל"ן אינטרנטי אשר אנשים רגילים לראות בו פרסום ולהקליק עליו. איפה מייקרוסופט יפרסמו, בפייסבוק ? נראה לי שקראתי על איזהשהו סקר שאמר שרוב האנשים אפילו לא שמים לב לפרסומות בפייסבוק, שלא נדבר על ללחוץ ולקבל איזשהו CTR.
  אפשר לראות שהכיוון הברור בו גוגל הולכים, זה להשיג יותר ויותר נדל"ן כזה – קניית יוטיוב, השתתפות במכרז על התדרים וכו'. יותר מזה, גוגל עושים את זה תוך כדי הגדלת ההיצע החינמי שלהם – מדברים על הסללולרי שלהם שיהיה חינם, זה ברור שהם הולכים לכיוון חבילת אופיס מכוונת, מדברים על מקום איחסון חינם וגם על מערכת הפעלה מכוונת.
  האיתרון היחידי של מייקרוסופט זה המונופול על החלק גדול מהנדל"ן הזה (מערכת הפעלה ודפדפנים) אבל גוגל בחברות קוד פתוח נוגסות גם בזה ועוד מאט אנו נצוטט את סרגיי פרין ששואל "מייקרוסופט ? מה זה החברה הזו של מוצרים בכסף"

סגור לתגובות.