איך להציץ לשכנה,לבוס ולקולגה עיסקית- על ניהול הפרופיל שלכם ברשתות חברתיות

הפרופיל האישי או העיסקי שלכם ברשת בכלל וברשתות חברתיות בפרט, הוא נושא חשוב מאין כמותו שראוי שנקדיש לו תשומת לב מיוחדת באחד מהפוסטים העתידים.

אולם היום נתקלתי בכתבה הנחמדה הזו בנענע, מאת אסף אביר: 3 דרכים לעקוב אחר אנשים ברשת אז כמובן שהחלטתי לקשר אליה מייד. image

אני אישית מסתייג מנימת ההפחדה בסגנון "אח גדול" שהכתבה קצת נושאת או לאווירת המציצנות והצהובנות שמשודרת בין השורות של השירותים הללו ושהצליחו אף לחדור לכותרת פוסט זה, לשם קידום מכירות.
רשתות חברתיות נמצאות שם כדי שימצאו אותך, יכירו אותך קצת יותר וגם יחשפו אליך, זו המשמעות המקורית של המילה "חברתית" בשם "רשת חברתית".
וזה לא משנה אם אתה פריס הילטון (חיפוש פופולרי באתר) מוצר צריכה או להקת רוק שמנסה להגיע לתודעה באמצעות הרשת הפופלרית Myspace.

בכל רשת חברתית קיימת פונקצית חיפוש פנימית ברורה וגלויה ולעיתים היא אפילו מהווים מרכיב מרכזי בעמוד הראשי למשל ברשת החברתית העיסקית www.linkedin.com (תמונה מצורפת)

אם אתם באמת לא רוצים שששלדים מהעבר שלכם יבצבצו בעתיד, אז רשתות חברתיות או פעילות לא חסויה (כתובת IP) ומאובטחת ברשת (כלומר נתינת כל פרט נכון ואישי..) הוא בדיוק מה שלא תרצו לעשות ברשתות חברתיות.

משום כך אני חושב שהשירותים שאסף הציג בכתבה, שירותים אותם אני מכנה אתרי "מטא חיפוש ברשתות חברתיות" כלל אינם מפחידים, אלו סה"כ כלים נחמדים שעוזרים למצוא,ללקט ולגלות עוד פרטים שהאנשים סביבכם, קולגות עיסקיות ובכלל זה חברים קרובים פירסמו על עצמם מתוך בחירה חופשית מלאה.

העניין שאנחנו מגלים באתרי איסוף מידע כגון אלו, רק מדגיש את החשיבות העצומה שיש להנגשת מידע בתוך הרשתות החברתיות אותם מנועי החיפוש הללו מנסים לסקור.

תרגיל מחשבתי:
אם לחברה שלכם, למוצר שלכם, או לכם אין פרופיל, כרטיס או מידע שזורם בעורקי רשתות אלו.

אז איך אתם מצפים שידעו שאתם או המוצר שלך קיים בכלל ?

תרגיל מעשי:

גילשו באתרי החיפוש הללו ותבחנו את תוצאות החיפוש לשמכם, אנחנו ממליצים במיוחד שתשימו לבimage לרשימת האתרים החברתיים אותם מנועי המטא החברתי מסקרים ומהם הם מחזירים את התשובות לחיפוש, תבחנו את הרשימה בקפידה אולי תגלו רשת חברתית/עיסקית חשובה שלא הכרתם ושחשוב שתופיעו גם בה…
תבדקו אם אתם בכלל מופיעים באחד מהשירותים הללו, אם לא…אתם כבר יודעים מה הצעד הבא שנדרש ממכם….

אם כן, תבחנו מה כתוב שם ? האם זה מוצא חן בעיניכם (אם לא, רוב הפרופילים שלכם באתרים הללו ברי גישה ושינוי) וחשוב גם לבדוק האם זה עושה את העבודה או משיג את האפקט שאתם מעונינים בו.

שירות נוסף שלא הופיע בכתבה הינו: ex.plode.us שהינו גם משעשע במידת מה ומתיימר למלא את אותה המשימה.

רשימת אתרי המטא חיפוש ברשתות חברתיות שהומלצו בכתבה:

www.upscoop.com

www.wink.com

www.yoname.com

www.pipl.com

וההמלצה הנוספת שלנו: ex.plode.us

תנו לנו לעבוד בשבילכם הירשמו לעדכוני ה-RSS שלנו וקבלו הכל ישירות אליכם.